Elegancki model laptopa do biura

Obecnie można podzielić notebooki na poszczególne segmenty – gamingowe, multimedialne, biznesowe. Dla ludzi biznesu przeznaczone są laptopy charakteryzujące się pewnymi parametrami, bez których komfort użytkowania takiego sprzętu byłby niemożliwy. Warto też podkreślić, że dawniej, standardem obowiązującym w biurach był stacjonarny komputer. Dzisiaj owszem, też używa się takiego sprzętu, jednak dużo rzadziej. Zmieniła się przede wszystkim specyfika pracy. Dzisiaj potrzeba mobilnego sprzętu, który można wszędzie zabrać.

Co to jest laptop biznesowy?

To, że za laptopa biznesowego należy więcej zapłacić, jest tylko pozornym problemem

Wszechstronne gałęzie biznesu sprowokowały producentów firm komputerowych do stworzenia przenośnych sprzętów, które zaspokoją potrzeby każdego, kto prowadzi własną firmę. Takie notebooki charakteryzują się dodatkowymi właściwościami, za które trzeba więcej zapłacić. Jednak nie jest to problemem dla większości biznesmenów, którzy stawiają na jakość i komfort pracy. Laptopy HP ITnes biznesowe posiadają obudowę wykonaną z dobrych jakościowo materiałów, które dają gwarancję większej odporności na uszkodzenia i estetyczny wygląd. Ponadto posiadają lepsze parametry i rozbudowaną sieć podzespołów.

Cechy charakterystyczne dla notebooków biznesowych

Aby urządzenie spełniało jak najlepsze funkcje biznesowe, powinno posiadać szereg dodatkowych właściwości, dzięki którym praca przy nim będzie szybsza i łatwiejsza niż w przypadku zwykłych laptopów multimedialnych. Oto one:

 • dysk SSD
 • 8 GB pamięci RAM
 • długi okres pracy na jednym ładowaniu
 • 4-rdzeniowy procesor Intel z technologia vPro
 • czytnik linii papilarnych
 • touchpad z obsługą gestów
 • złącza stacji dokującej
 • klapa serwisowa
 • wbudowany układ TPM
 • montaż modemu GSM w standardzie 3G lub LTE
 • złącza USB 3.0, USB typ C lub Thunderbolt
 • matowa matryca TN w technologii IPS o dużej rozdzielczości
 • wodoodporna i podświetlana klawiatura
 • niska waga i obudowa najlepiej z włókna węglowego, stopu aluminium lub magnezu
 • możliwość dodatkowej oferty rozszerzenia gwarancji
 • dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed wyciekiem danych.

Aby urządzenie spełniało jak najlepsze funkcje biznesowe, powinno posiadać szereg dodatkowych właściwości, dzięki którym praca przy nim będzie szybsza i łatwiejsza niż w przypadku zwykłych laptopów multimedialnych

To, że za laptopa biznesowego należy więcej zapłacić, jest tylko pozornym problemem. Koszty dodatkowe, które są naliczone za odpowiedni model sprzętu gwarantują jakość produktu i bezproblemowe jego użytkowanie w późniejszym czasie. Szybkie serwisowanie, trwałe materiały i szybkość pracy urządzenia sprawiają, że warto przeznaczyć na taki sprzęt dodatkowe pieniądze. Prędzej czy później powinno się to zwrócić z nadwyżką.

 

Dobry sprzęt HP Elite

Wybór komputera biurowego- co warto wiedzieć, aby nie przepłacić?

Czym powinien charakteryzować się komputer biurowy? W XXI wieku pracowanie bez komputera jest niemożliwe. Dotyczy to zawodów nie tylko zdalnych, ale także stacjonarnych. Przy wyborze komputera stacjonarnego do biura domowego lub firmowego warto jest kierować się szeregiem kryteriów. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie- do czego komputer będzie służył? Przykładowo jeśli […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

Mobilność ultrabooków biznesowych HP EliteBook

Firma HP wprowadziła linię biznesowych ultrabooków HP EliteBook od ITnes w 2013 roku. Te eleganckie i stylowe laptopy są cienkie i lekkie z super czułym ekranem dotykowym. Dodatkowo są tańsze od tradycyjnych laptopów i zaspokajają codzienne potrzeby większości użytkowników. Oprócz stylu i przystępnej ceny ultrabooki HP EliteBook mają kilka wspaniałych funkcji. Posiadają dyski SSD zapewniające szybkie […]

Czytaj dalej
HP ZBook Laptopy HP

Mobilne stacje robocze HP ZBook dla profesjonalistów

Seria mobilnych stacji roboczych HP ZBook Seria mobilnych stacji roboczych HP ZBook w kategorii mobilnych stacji roboczych jest przeznaczona przede wszystkim dla szerokiego grona twórców, od amatorów po profesjonalnych, użytkowników zajmujących się fotografią, obróbką graficzną i projektowaniem.

Czytaj dalej