Komputer stacjonarny – dla kogo?

Oczywiście, że tempo dzisiejszych czasów i nowe metody prowadzenia biznesu, często wymagają mobilnego sprzętu. Jednak nie zawsze tak jest. Bywa, że posiadając notebooka, który jest zabierany na wyjazdy, i tak zajdzie potrzeba zakupu sprzętu stacjonarnego. Odnosi się to szczególnie do osób prowadzących własną działalność, programistów lub grafików komputerowych.

Komputery HP

Stacjonarne komputery to świetny wybór dla osób poszukujących bardzo wydajnego i mocnego sprzętu. Sprawdzą się zarówno w małym biurze, jak i podczas prowadzenia wielkich projektów. To niezastąpione urządzenie, jeśli zachodzi potrzeba konfiguracji różnych parametrów, podkręcenia podzespołów, zwiększenia wydajności i mocy komputera. W przypadku laptopów, nie jest to do końca możliwe. Owszem, jest szansa zakupu notebooka z potencjałem rozbudowy podzespołów, ale i tak są to rozwiązania ograniczone. W takim przypadku najlepiej zainwestować w komputer biurkowy, którego moc i wydajność można spotęgować dzięki:

Wybierając sprzęt biurowy należy kierować się indywidualnymi potrzebami i możliwościami

  • dużej ilości portów i wejść
  • możliwości podpięcia pod niego różnych elementów, takich jak: myszka, monitor, klawiatura
  • wymianie słabszych podzespołów w mocniejsze.

Ponadto, zwykłe komputery najczęściej służą swoim użytkownikom przez długie lata, gdyż nie są aż tak narażone na rozbicie lub uszkodzenie, jak laptopy. Dodatkowym atutem desktopów jest ich niższa cena w stosunku do notebooków. Wydając tę samą, a nawet niższą kwotę na komputery HP, można mieć dużo lepszy i mocniejszy sprzęt, niż płacąc za laptopa.

Jakie są ograniczenia sprzętów stacjonarnych?

Oczywistym jest fakt, że posiadanie desktopa wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Pierwszą i niewątpliwie najważniejszą wadą jest brak mobilności takiego sprzętu. Ma to duże znaczenie dla osób często wyjeżdżających w teren, na konferencje, prezentacje itd. Kolejną wadą jest też fakt, że potrzeba odpowiedniego miejsca, w którym ustawiony będzie komputer, monitor, klawiatura, drukarka. Nie każdy posiada taką przestrzeń, aby móc wyposażyć swoje biuro lub pokój w dodatkowe biurko lub miejsce na drukarkę.

Wybierając sprzęt biurowy należy kierować się indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Najlepiej byłoby posiadać i komputer, i laptopa. Ale nie jest to rozwiązanie możliwe dla każdego. Decydując się na desktopa należy dokładnie przyjrzeć się ofertom, które proponują różne firmy i dostosować swój wybór do aktualnych potrzeb. Komputery HP to bardzo dobra opcja dla szukających porządnych, trwałych i eleganckich sprzętów biurowych.

Dobry sprzęt Laptopy Dell

Dell Latitude 5440 – jak sprawuje się ten solidny laptop biznesowy ze średniej półki?

Notebook Dell Latitude 5440 jest częścią biznesowej serii Latitude firmy Dell, ze średniej półki. Latitude 5440 uosabia cechy niezbędne dla profesjonalistów, oferując równowagę między wydajnością, trwałością i funkcjami dostosowanymi do wymagań odbiorców zorientowanych na biznes. W tym wpisie skupimy się na modelu, który jest napędzany procesorem Intel Core i5-1335U 13. generacji zintegrowanym z procesorem graficznym […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt HP Elite

Wybór komputera biurowego- co warto wiedzieć, aby nie przepłacić?

Czym powinien charakteryzować się komputer biurowy? W XXI wieku pracowanie bez komputera jest niemożliwe. Dotyczy to zawodów nie tylko zdalnych, ale także stacjonarnych. Przy wyborze komputera stacjonarnego do biura domowego lub firmowego warto jest kierować się szeregiem kryteriów. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie- do czego komputer będzie służył? Przykładowo jeśli […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

Mobilność ultrabooków biznesowych HP EliteBook

Firma HP wprowadziła linię biznesowych ultrabooków HP EliteBook od ITnes w 2013 roku. Te eleganckie i stylowe laptopy są cienkie i lekkie z super czułym ekranem dotykowym. Dodatkowo są tańsze od tradycyjnych laptopów i zaspokajają codzienne potrzeby większości użytkowników. Oprócz stylu i przystępnej ceny ultrabooki HP EliteBook mają kilka wspaniałych funkcji. Posiadają dyski SSD zapewniające szybkie […]

Czytaj dalej