Komputer stacjonarny – dla kogo?

Oczywiście, że tempo dzisiejszych czasów i nowe metody prowadzenia biznesu, często wymagają mobilnego sprzętu. Jednak nie zawsze tak jest. Bywa, że posiadając notebooka, który jest zabierany na wyjazdy, i tak zajdzie potrzeba zakupu sprzętu stacjonarnego. Odnosi się to szczególnie do osób prowadzących własną działalność, programistów lub grafików komputerowych.

Komputery HP

Stacjonarne komputery to świetny wybór dla osób poszukujących bardzo wydajnego i mocnego sprzętu. Sprawdzą się zarówno w małym biurze, jak i podczas prowadzenia wielkich projektów. To niezastąpione urządzenie, jeśli zachodzi potrzeba konfiguracji różnych parametrów, podkręcenia podzespołów, zwiększenia wydajności i mocy komputera. W przypadku laptopów, nie jest to do końca możliwe. Owszem, jest szansa zakupu notebooka z potencjałem rozbudowy podzespołów, ale i tak są to rozwiązania ograniczone. W takim przypadku najlepiej zainwestować w komputer biurkowy, którego moc i wydajność można spotęgować dzięki:

Wybierając sprzęt biurowy należy kierować się indywidualnymi potrzebami i możliwościami

  • dużej ilości portów i wejść
  • możliwości podpięcia pod niego różnych elementów, takich jak: myszka, monitor, klawiatura
  • wymianie słabszych podzespołów w mocniejsze.

Ponadto, zwykłe komputery najczęściej służą swoim użytkownikom przez długie lata, gdyż nie są aż tak narażone na rozbicie lub uszkodzenie, jak laptopy. Dodatkowym atutem desktopów jest ich niższa cena w stosunku do notebooków. Wydając tę samą, a nawet niższą kwotę na komputery HP, można mieć dużo lepszy i mocniejszy sprzęt, niż płacąc za laptopa.

Jakie są ograniczenia sprzętów stacjonarnych?

Oczywistym jest fakt, że posiadanie desktopa wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Pierwszą i niewątpliwie najważniejszą wadą jest brak mobilności takiego sprzętu. Ma to duże znaczenie dla osób często wyjeżdżających w teren, na konferencje, prezentacje itd. Kolejną wadą jest też fakt, że potrzeba odpowiedniego miejsca, w którym ustawiony będzie komputer, monitor, klawiatura, drukarka. Nie każdy posiada taką przestrzeń, aby móc wyposażyć swoje biuro lub pokój w dodatkowe biurko lub miejsce na drukarkę.

Wybierając sprzęt biurowy należy kierować się indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Najlepiej byłoby posiadać i komputer, i laptopa. Ale nie jest to rozwiązanie możliwe dla każdego. Decydując się na desktopa należy dokładnie przyjrzeć się ofertom, które proponują różne firmy i dostosować swój wybór do aktualnych potrzeb. Komputery HP to bardzo dobra opcja dla szukających porządnych, trwałych i eleganckich sprzętów biurowych.

Dobry sprzęt Laptopy ASUS

Laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip

Asus agresywnie promuje swoją nowszą serię laptopów biznesowych o nazwie ExpertBook. ExpertBooks są dostępne od kilku lat, ale głównie jako opcje premium z modelami B9 9450 i B9 9400. Są też dostępne laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt

Ekonomiczne i wydajne laptopy ASUS ExpertBook B1 B1400

ASUS ExpertBook B1 B1400 to jeden z podstawowych laptopów biznesowych ASUS, który cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z bardzo atrakcyjnej ceny, ale również z rewelacyjnej wydajności.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Serwery NAS QNAP

Wszystko o serwerach NAS QNAP

NAS są to inteligentne urządzenia, które mogą przechowywać w pamięci masowej dane, takie jak pliki, zarządzać nimi, a także je udostępniać. Są to zdjęcia i filmy oraz dokumenty. Serwer NAS można podłączyć również do sieci domowych i biurowych, udostępniać członkom rodziny albo współpracownikom bezpieczną przestrzeń pamięci masowej. Można do niej łatwo uzyskać dostęp poprzez różne […]

Czytaj dalej