Recenzja nowego iPhone’a SE: wszystkie plusy i minusy najtańszego smartfona Apple

Apple od dawna przygotowuje się do aktualizacji swojego najmniejszego smartfona. I nie bała się wypuścić go w samym środku pandemii koronawirusów. Nowy niewiele przypomina poprzedni model iPhone SE, który był sprzedawany od 2016 do 2018 roku. Nowy iPhone SE 2020 to pozornie dziwna symbioza starego iPhone’a 8 i nowego iPhone’a 11.

Parametry Smartfonów Apple iPhone SE

Zasadniczo, Apple wziął starą konstrukcję z iPhone’a 8 i wcisnął procesor z iPhone’a 11 (działający z obniżoną częstotliwością). A wszystko to okraszone aparatem z popularnego iPhone’a Xr. Smartfony Apple iPhone SE nie posiadają funkcji rozpoznawania twarzy (więcej: https://itnes.pl/telefony/smartfony/smartfony-apple-iphone/smartfony-apple-iphone-se/). Może to nawet nie jest wada – w czasach, gdy wszyscy jesteśmy zmuszeni do noszenia masek.

Wielkość urządzenia

Nowy smartfon SE jest znacznie większy niż stary, ale pozostaje najbardziej kompaktowym smartfonem na świecie z flagowym sprzętem. Jego cena jest kontrowersyjna – bardzo szacowna jak na standardy świata Apple, ale dość wysoka jak na standardy świata Androida. Przecież za te pieniądze można kupić flagowca z drugiej półki lub zeszłorocznego flagowca topowych producentów.

A zamiast 4,7-calowego ekranu z ogromnymi ramkami dostaniemy ekran o przekątnej 6+ cali ze zgrabnym wycięciem na przednią kamerę (lub nawet bez niej, a przedni panel zgrabnie wyjdzie z obudowy powyżej). A takie „androidy” zwykle mają zarówno skaner linii papilarnych, jak i funkcję rozpoznawania twarzy.

Krótko mówiąc, iPhone SE 2020 jest, nawet na pierwszy rzut oka, dość kontrowersyjnym smartfonem. Spróbujmy krótko sformułować jego główne zalety i wady. Dowiedzmy się również, gdzie kupić iPhone SE 2020.

Podsumowanie


Apple ma wielkie szczęście, że wypuściło ten budżetowy smartfon w roku 2020, w dobie chaosu, kryzysu gospodarczego i kompletnej niepewności. Nowy iPhone SE 2020 jest dla tych, którzy byli znaczenie, aby uaktualnić ich już stary iPhone, ale nie są gotowi, aby wyłuskać wiele tysięcy dla niego lub przełączyć się na Androida. Teraz mają dobrą alternatywę – dzięki Apple za to.

Dobry sprzęt Laptopy ASUS

Laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip

Asus agresywnie promuje swoją nowszą serię laptopów biznesowych o nazwie ExpertBook. ExpertBooks są dostępne od kilku lat, ale głównie jako opcje premium z modelami B9 9450 i B9 9400. Są też dostępne laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt

Ekonomiczne i wydajne laptopy ASUS ExpertBook B1 B1400

ASUS ExpertBook B1 B1400 to jeden z podstawowych laptopów biznesowych ASUS, który cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z bardzo atrakcyjnej ceny, ale również z rewelacyjnej wydajności.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Serwery NAS QNAP

Wszystko o serwerach NAS QNAP

NAS są to inteligentne urządzenia, które mogą przechowywać w pamięci masowej dane, takie jak pliki, zarządzać nimi, a także je udostępniać. Są to zdjęcia i filmy oraz dokumenty. Serwer NAS można podłączyć również do sieci domowych i biurowych, udostępniać członkom rodziny albo współpracownikom bezpieczną przestrzeń pamięci masowej. Można do niej łatwo uzyskać dostęp poprzez różne […]

Czytaj dalej