Recenzja nowego iPhone’a SE: wszystkie plusy i minusy najtańszego smartfona Apple

Apple od dawna przygotowuje się do aktualizacji swojego najmniejszego smartfona. I nie bała się wypuścić go w samym środku pandemii koronawirusów. Nowy niewiele przypomina poprzedni model iPhone SE, który był sprzedawany od 2016 do 2018 roku. Nowy iPhone SE 2020 to pozornie dziwna symbioza starego iPhone’a 8 i nowego iPhone’a 11.

Parametry Smartfonów Apple iPhone SE

Zasadniczo, Apple wziął starą konstrukcję z iPhone’a 8 i wcisnął procesor z iPhone’a 11 (działający z obniżoną częstotliwością). A wszystko to okraszone aparatem z popularnego iPhone’a Xr. Smartfony Apple iPhone SE nie posiadają funkcji rozpoznawania twarzy (więcej: https://itnes.pl/telefony/smartfony/smartfony-apple-iphone/smartfony-apple-iphone-se/). Może to nawet nie jest wada – w czasach, gdy wszyscy jesteśmy zmuszeni do noszenia masek.

Wielkość urządzenia

Nowy smartfon SE jest znacznie większy niż stary, ale pozostaje najbardziej kompaktowym smartfonem na świecie z flagowym sprzętem. Jego cena jest kontrowersyjna – bardzo szacowna jak na standardy świata Apple, ale dość wysoka jak na standardy świata Androida. Przecież za te pieniądze można kupić flagowca z drugiej półki lub zeszłorocznego flagowca topowych producentów.

A zamiast 4,7-calowego ekranu z ogromnymi ramkami dostaniemy ekran o przekątnej 6+ cali ze zgrabnym wycięciem na przednią kamerę (lub nawet bez niej, a przedni panel zgrabnie wyjdzie z obudowy powyżej). A takie „androidy” zwykle mają zarówno skaner linii papilarnych, jak i funkcję rozpoznawania twarzy.

Krótko mówiąc, iPhone SE 2020 jest, nawet na pierwszy rzut oka, dość kontrowersyjnym smartfonem. Spróbujmy krótko sformułować jego główne zalety i wady. Dowiedzmy się również, gdzie kupić iPhone SE 2020.

Podsumowanie


Apple ma wielkie szczęście, że wypuściło ten budżetowy smartfon w roku 2020, w dobie chaosu, kryzysu gospodarczego i kompletnej niepewności. Nowy iPhone SE 2020 jest dla tych, którzy byli znaczenie, aby uaktualnić ich już stary iPhone, ale nie są gotowi, aby wyłuskać wiele tysięcy dla niego lub przełączyć się na Androida. Teraz mają dobrą alternatywę – dzięki Apple za to.

Dobry sprzęt HP Elite

Wybór komputera biurowego- co warto wiedzieć, aby nie przepłacić?

Czym powinien charakteryzować się komputer biurowy? W XXI wieku pracowanie bez komputera jest niemożliwe. Dotyczy to zawodów nie tylko zdalnych, ale także stacjonarnych. Przy wyborze komputera stacjonarnego do biura domowego lub firmowego warto jest kierować się szeregiem kryteriów. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie- do czego komputer będzie służył? Przykładowo jeśli […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

Mobilność ultrabooków biznesowych HP EliteBook

Firma HP wprowadziła linię biznesowych ultrabooków HP EliteBook od ITnes w 2013 roku. Te eleganckie i stylowe laptopy są cienkie i lekkie z super czułym ekranem dotykowym. Dodatkowo są tańsze od tradycyjnych laptopów i zaspokajają codzienne potrzeby większości użytkowników. Oprócz stylu i przystępnej ceny ultrabooki HP EliteBook mają kilka wspaniałych funkcji. Posiadają dyski SSD zapewniające szybkie […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy ASUS

Laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip

Asus agresywnie promuje swoją nowszą serię laptopów biznesowych o nazwie ExpertBook. ExpertBooks są dostępne od kilku lat, ale głównie jako opcje premium z modelami B9 9450 i B9 9400. Są też dostępne laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip.

Czytaj dalej