Recenzja nowego iPhone’a SE: wszystkie plusy i minusy najtańszego smartfona Apple

Apple od dawna przygotowuje się do aktualizacji swojego najmniejszego smartfona. I nie bała się wypuścić go w samym środku pandemii koronawirusów. Nowy niewiele przypomina poprzedni model iPhone SE, który był sprzedawany od 2016 do 2018 roku. Nowy iPhone SE 2020 to pozornie dziwna symbioza starego iPhone’a 8 i nowego iPhone’a 11.

Parametry Smartfonów Apple iPhone SE

Zasadniczo, Apple wziął starą konstrukcję z iPhone’a 8 i wcisnął procesor z iPhone’a 11 (działający z obniżoną częstotliwością). A wszystko to okraszone aparatem z popularnego iPhone’a Xr. Smartfony Apple iPhone SE nie posiadają funkcji rozpoznawania twarzy (więcej: https://itnes.pl/telefony/smartfony/smartfony-apple-iphone/smartfony-apple-iphone-se/). Może to nawet nie jest wada – w czasach, gdy wszyscy jesteśmy zmuszeni do noszenia masek.

Wielkość urządzenia

Nowy smartfon SE jest znacznie większy niż stary, ale pozostaje najbardziej kompaktowym smartfonem na świecie z flagowym sprzętem. Jego cena jest kontrowersyjna – bardzo szacowna jak na standardy świata Apple, ale dość wysoka jak na standardy świata Androida. Przecież za te pieniądze można kupić flagowca z drugiej półki lub zeszłorocznego flagowca topowych producentów.

A zamiast 4,7-calowego ekranu z ogromnymi ramkami dostaniemy ekran o przekątnej 6+ cali ze zgrabnym wycięciem na przednią kamerę (lub nawet bez niej, a przedni panel zgrabnie wyjdzie z obudowy powyżej). A takie „androidy” zwykle mają zarówno skaner linii papilarnych, jak i funkcję rozpoznawania twarzy.

Krótko mówiąc, iPhone SE 2020 jest, nawet na pierwszy rzut oka, dość kontrowersyjnym smartfonem. Spróbujmy krótko sformułować jego główne zalety i wady. Dowiedzmy się również, gdzie kupić iPhone SE 2020.

Podsumowanie


Apple ma wielkie szczęście, że wypuściło ten budżetowy smartfon w roku 2020, w dobie chaosu, kryzysu gospodarczego i kompletnej niepewności. Nowy iPhone SE 2020 jest dla tych, którzy byli znaczenie, aby uaktualnić ich już stary iPhone, ale nie są gotowi, aby wyłuskać wiele tysięcy dla niego lub przełączyć się na Androida. Teraz mają dobrą alternatywę – dzięki Apple za to.

Dobry sprzęt Komputery AiO

Co oferują komputery All-in-One? Jak wybrać komputer AiO?

Nowoczesne rozwiązanie, jakim są komputery bez skrzynki, a ściślej rzecz ujmując komputery AiO, umożliwiają wyposażenie miejsca pracy lub domu w pełnowartościowy zestaw komputerowy przy jednoczesnym zaoszczędzeniu przestrzeni. Estetyczna i kompaktowa konstrukcja uradzeń All-in-One łączy w sobie rozwiązania znane ze sprzętów desktopowych oraz notebooków, oferując komputer dostosowany do współczesnych trendów.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

Laptopy HP ProBook – dobra wydajność w atrakcyjnej cenie

Przedsiębiorstwo HP  posiada rozbudowaną ofertę laptopów stanowiących propozycję nie tylko odpowiadającą wymaganiom w zakresie wydajności, ale także określonemu budżetowi czy wymiarom. Jedną z serii cieszących się popularnością wśród użytkowników sektora biznesowego są laptopy HP ProBook. Modele tworzące wspomnianą linię produktów cechuje solidność wykonania, mocne podzespoły, a nade wszystko poręczność.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

HP EliteBook – prestiżowe laptopy biznesowe dla wymagających

Laptopy HP EliteBook od ITnes należą do jednej z najpopularniejszych serii biznesowych dostępnych w sprzedaży. Nowoczesne urządzenia sprawdzą się w firmie i korporacji, a to głównie za sprawą swojej doskonałej wydajności, wszechstronnemu profilowi pracy oraz eleganckiej obudowie nadającej ultrabookom mobilny charakter. Czego jeszcze możemy się spodziewać, wybierając urządzenia EliteBook?

Czytaj dalej