Laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip

Asus agresywnie promuje swoją nowszą serię laptopów biznesowych o nazwie ExpertBook. ExpertBooks są dostępne od kilku lat, ale głównie jako opcje premium z modelami B9 9450 i B9 9400. Są też dostępne laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip.

Jednak w tej chwili istnieje znacznie szersza gama laptopów ExpertBook w drodze do sklepów na całym świecie, z wariantami klasy podstawowej, średniej i premium.

Najprawdopodobniej omówimy niektóre z nich w naszych przyszłych recenzjach, ale na razie muszę spędzić trochę czasu z dwoma przedpremierowymi próbkami tych modeli ExpertBook 2021 i chcę podzielić się z wami kilkoma wczesnymi przemyśleniami na ich temat.

Są to seria ExpertBook B5 B5302, kompaktowy laptop z klapką z 13-calowym matowym wyświetlaczem 16:9 oraz ExpertBook B7 B7402, konwertowalny notebook wyższego poziomu z 14-calowym ekranem 16:10 i kilkoma dodatkowymi funkcjami niedostępne w poprzednich modelach ExpertBook.

Projekt i konstrukcja

Te dwa są podobne w projektowaniu i doborze materiałów, z ciemnoniebieskimi stopami magnezu użytymi do ich budowy i czystym wyglądem, z subtelnymi elementami brandingowymi. Doceniam również, w jaki sposób Asus wcisnął diody LED stanu i przyciski zasilania po bokach obu tych laptopów, co oznacza, że ​​podczas korzystania z tych laptopów w nocy nie ma brzydkiego światła na linii wzroku.

Oba spełniają standardy MIL dotyczące niezawodności i trwałości, są przyjemne i przyczepne w dotyku, a także spodziewam się, że z czasem będą dobrze radzić sobie ze smugami i zadrapaniami.

ExpertBook B5 to w zasadzie budżetowy B9, z obudową typu clamshell i matowym wyświetlaczem, który powraca do 180 stopni, a także wszechstronnym wyborem portów po bokach. Jest jednak nieco większy niż B9, jak widać po grubszych ramkach, ale jest też mniejszy i lżejszy niż B7 Flip, zaczynając od nieco poniżej 1 kg w konfiguracji podstawowej, ale dochodząc do 1,25 kg w modelu z większą baterią, 2x dyskami SSD i pełną pamięcią RAM.

ExpertBook Flip B7 to większy i cięższy laptop. Nasza konfiguracja to topowa wersja z baterią 63 Wh, 2 gniazdami RAM i 1 dyskiem SSD i waży prawie 1,5 kg. Jest to również dość duże w porównaniu z innymi nowoczesnymi 14-calowymi laptopami, jak widać po dużym podłokietniku i grubych ramkach wokół wyświetlacza, a ten format może zrujnować serię dla niektórych potencjalnych nabywców.

Asus kompensuje rozmiar B7 Flip dodatkowym wyborem portów po bokach, w tym miniDP, czytnikiem kart inteligentnych i gniazdem SIM jako dodatkami z IO B5, w połączeniu z bardziej złożoną konstrukcją wewnętrzną, która pozwala na 2x pamięci DIMM, 2x gniazda SSD z obsługą RAID, większa bateria i moduł termiczny, który poradzi sobie z platformą sprzętową przy wyższych ustawieniach mocy.

 

Dobry sprzęt Laptopy Dell

Dell Latitude 5440 – jak sprawuje się ten solidny laptop biznesowy ze średniej półki?

Notebook Dell Latitude 5440 jest częścią biznesowej serii Latitude firmy Dell, ze średniej półki. Latitude 5440 uosabia cechy niezbędne dla profesjonalistów, oferując równowagę między wydajnością, trwałością i funkcjami dostosowanymi do wymagań odbiorców zorientowanych na biznes. W tym wpisie skupimy się na modelu, który jest napędzany procesorem Intel Core i5-1335U 13. generacji zintegrowanym z procesorem graficznym […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt HP Elite

Wybór komputera biurowego- co warto wiedzieć, aby nie przepłacić?

Czym powinien charakteryzować się komputer biurowy? W XXI wieku pracowanie bez komputera jest niemożliwe. Dotyczy to zawodów nie tylko zdalnych, ale także stacjonarnych. Przy wyborze komputera stacjonarnego do biura domowego lub firmowego warto jest kierować się szeregiem kryteriów. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie- do czego komputer będzie służył? Przykładowo jeśli […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

Mobilność ultrabooków biznesowych HP EliteBook

Firma HP wprowadziła linię biznesowych ultrabooków HP EliteBook od ITnes w 2013 roku. Te eleganckie i stylowe laptopy są cienkie i lekkie z super czułym ekranem dotykowym. Dodatkowo są tańsze od tradycyjnych laptopów i zaspokajają codzienne potrzeby większości użytkowników. Oprócz stylu i przystępnej ceny ultrabooki HP EliteBook mają kilka wspaniałych funkcji. Posiadają dyski SSD zapewniające szybkie […]

Czytaj dalej