Laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip

Asus agresywnie promuje swoją nowszą serię laptopów biznesowych o nazwie ExpertBook. ExpertBooks są dostępne od kilku lat, ale głównie jako opcje premium z modelami B9 9450 i B9 9400. Są też dostępne laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip.

Jednak w tej chwili istnieje znacznie szersza gama laptopów ExpertBook w drodze do sklepów na całym świecie, z wariantami klasy podstawowej, średniej i premium.

Najprawdopodobniej omówimy niektóre z nich w naszych przyszłych recenzjach, ale na razie muszę spędzić trochę czasu z dwoma przedpremierowymi próbkami tych modeli ExpertBook 2021 i chcę podzielić się z wami kilkoma wczesnymi przemyśleniami na ich temat.

Są to seria ExpertBook B5 B5302, kompaktowy laptop z klapką z 13-calowym matowym wyświetlaczem 16:9 oraz ExpertBook B7 B7402, konwertowalny notebook wyższego poziomu z 14-calowym ekranem 16:10 i kilkoma dodatkowymi funkcjami niedostępne w poprzednich modelach ExpertBook.

Projekt i konstrukcja

Te dwa są podobne w projektowaniu i doborze materiałów, z ciemnoniebieskimi stopami magnezu użytymi do ich budowy i czystym wyglądem, z subtelnymi elementami brandingowymi. Doceniam również, w jaki sposób Asus wcisnął diody LED stanu i przyciski zasilania po bokach obu tych laptopów, co oznacza, że ​​podczas korzystania z tych laptopów w nocy nie ma brzydkiego światła na linii wzroku.

Oba spełniają standardy MIL dotyczące niezawodności i trwałości, są przyjemne i przyczepne w dotyku, a także spodziewam się, że z czasem będą dobrze radzić sobie ze smugami i zadrapaniami.

ExpertBook B5 to w zasadzie budżetowy B9, z obudową typu clamshell i matowym wyświetlaczem, który powraca do 180 stopni, a także wszechstronnym wyborem portów po bokach. Jest jednak nieco większy niż B9, jak widać po grubszych ramkach, ale jest też mniejszy i lżejszy niż B7 Flip, zaczynając od nieco poniżej 1 kg w konfiguracji podstawowej, ale dochodząc do 1,25 kg w modelu z większą baterią, 2x dyskami SSD i pełną pamięcią RAM.

ExpertBook Flip B7 to większy i cięższy laptop. Nasza konfiguracja to topowa wersja z baterią 63 Wh, 2 gniazdami RAM i 1 dyskiem SSD i waży prawie 1,5 kg. Jest to również dość duże w porównaniu z innymi nowoczesnymi 14-calowymi laptopami, jak widać po dużym podłokietniku i grubych ramkach wokół wyświetlacza, a ten format może zrujnować serię dla niektórych potencjalnych nabywców.

Asus kompensuje rozmiar B7 Flip dodatkowym wyborem portów po bokach, w tym miniDP, czytnikiem kart inteligentnych i gniazdem SIM jako dodatkami z IO B5, w połączeniu z bardziej złożoną konstrukcją wewnętrzną, która pozwala na 2x pamięci DIMM, 2x gniazda SSD z obsługą RAID, większa bateria i moduł termiczny, który poradzi sobie z platformą sprzętową przy wyższych ustawieniach mocy.

 

Dobry sprzęt

Ekonomiczne i wydajne laptopy ASUS ExpertBook B1 B1400

ASUS ExpertBook B1 B1400 to jeden z podstawowych laptopów biznesowych ASUS, który cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z bardzo atrakcyjnej ceny, ale również z rewelacyjnej wydajności.

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Serwery NAS QNAP

Wszystko o serwerach NAS QNAP

NAS są to inteligentne urządzenia, które mogą przechowywać w pamięci masowej dane, takie jak pliki, zarządzać nimi, a także je udostępniać. Są to zdjęcia i filmy oraz dokumenty. Serwer NAS można podłączyć również do sieci domowych i biurowych, udostępniać członkom rodziny albo współpracownikom bezpieczną przestrzeń pamięci masowej. Można do niej łatwo uzyskać dostęp poprzez różne […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt iPhone

Wszystko o smartfonach Apple iPhone SE

Smartfony Apple iPhone SE ze strony itnes.pl to urządzenia najnowszej generacji. Wyróżnia je przede wszystkim to, że mają wspólny dla wszystkich urządzeń, które znajdują się w firmie, ekosystem. Jest on niezwykle wygodny i spójny. Składa się on z systemów operacyjnych, które są ze sobą zsynchronizowane i bardzo dobrze ze sobą współpracują. Są to systemy takie jak […]

Czytaj dalej