Mobilność ultrabooków biznesowych HP EliteBook

Firma HP wprowadziła linię biznesowych ultrabooków HP EliteBook od ITnes w 2013 roku. Te eleganckie i stylowe laptopy są cienkie i lekkie z super czułym ekranem dotykowym. Dodatkowo są tańsze od tradycyjnych laptopów i zaspokajają codzienne potrzeby większości użytkowników. Oprócz stylu i przystępnej ceny ultrabooki HP EliteBook mają kilka wspaniałych funkcji. Posiadają dyski SSD zapewniające szybkie uruchamianie, długą żywotność baterii i szybkie ładowanie. Ponadto mają podświetlaną klawiaturę, która umożliwia wygodne pisanie w warunkach słabego oświetlenia.

Co wyróżnia ultrabooki biznesowe HP EliteBook?

Ultrabooki to cienkie i lekkie laptopy, które bardzo przypominają tablety. Oferują wiele takich samych korzyści, jak tablety, ale z dodatkową przenośnością i trwałością. Niektóre z zalet ultrabooka to dłuższa żywotność baterii, szybsza wydajność, dłuższy czas czuwania, głośniejszy dźwięk i bezpieczniejsze czasy uruchamiania. Ponadto większość ultrabooków jest w pełni wyposażona w port USB 3.0 zapewniający superszybkie transfery i czasy ładowania. Wiele z nich jest również wyposażonych w czytnik linii papilarnych dla dodatkowego zabezpieczenia. Większość użytkowników uważa je za idealne do codziennego użytku w domu lub w biurze, ponieważ można je łatwo nosić ze sobą bez dodatkowego obciążenia.

W 2013 r. firma HP wprowadziła na rynek ultrabooki biznesowe HP EliteBook

Wielu użytkowników uważa, że przejście na ultrabooka znacznie ułatwia im pracę, ponieważ aplikacje zwykle działają płynnie na tych lekkich maszynach, bez opóźnień, nawet po ciężkich sesjach wielozadaniowych. Dzieje się tak dzięki ich responsywnemu wyświetlaczowi z panelem TN, który zapewnia szybkie odświeżanie w rozsądnej rozdzielczości do codziennych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych i pisanie dokumentów. Ultraprzenośny charakter ultrabooka sprawia, że idealnie nadaje się do zabierania ze sobą, ponieważ można go łatwo zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Ponadto wszystkie modele HP EliteBook są objęte nawet trzyletnią gwarancją i całodobową obsługą klienta ze strony producentów, jeśli zajdzie taka potrzeba, co jeszcze bardziej zwiększa ich przyjazność dla użytkownika w porównaniu z tradycyjnymi notebookami, które wymagają umów serwisowych lub wysyłania techników zdalnie na adres w razie potrzeby.

HP EliteBook 600 oraz 800 dla osób wymagających

Jak sama nazwa serii wskazuje, EliteBook nie jest sprzętem przeznaczonym wyłącznie do pracy. Uważa się również, że laptop jest jak wizytówka dla jego właściciela. Pod względem budowy i wzornictwa komputery przenośne HP należą do najlepszych. Wśród nich znajdziemy zarówno klasyczne laptopy 15,6 jak i 14-calowe, nowoczesne wersje 16-calowe, a także ultrabooki o przekątnej ekranu 13,3 cala. Obudowa EliteBook 600 wykonana jest najczęściej z wytrzymałego tworzywa sztucznego i aluminium.

Ultrabooki to cienkie i lekkie laptopy, które bardzo przypominają tablety

EliteBook 800 z wyższej półki jest wykonany z aluminium lub magnezu. Podobnie jak w przypadku ProBooków, nie brakuje konfiguracji z procesorami Intela i AMD z dodatkowymi narzędziami bezpieczeństwa i zarządzania.

Powyższe laptopy zostały wyposażone w czytniki linii papilarnych, kamerki z mechanicznymi zasłonami, czytniki Smart Card, a także w zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy, Mogą też posiadać opcjonalne NFC czy też filtry prywatności HP SureView.

W zależności od  danego typu modelu można liczyć na panele IPS, które posiadają rozdzielczości od Full HD do 4K. HP często umożliwia w tej rodzinie produktów na wybór ekranu dotykowego.

Seria HP Elite charakteryzuje się niezwykłą mobilnością, podkreśloną przez wyjątkowo niską wagę.

Ultrabooki biznesowe HP EliteBook – Podsumowanie

W 2013 r. firma HP wprowadziła na rynek ultrabooki biznesowe HP EliteBook. Są to przede wszystkim smukłe, lekkie notebooki, które zapewniają doskonałą responsywność w przystępnej cenie w porównaniu z tradycyjnymi laptopami. Użytkownicy mogą cieszyć się ultraprzenośną funkcjonalnością, jednocześnie oszczędzając pieniądze dzięki tym eleganckim gadżetom, responsywnym ekranom dotykowym, długiemu czasowi pracy baterii oraz superszybkim transferom danych dzięki portom USB 3.0.

 

Dobry sprzęt Laptopy Dell

Dell Latitude 5440 – jak sprawuje się ten solidny laptop biznesowy ze średniej półki?

Notebook Dell Latitude 5440 jest częścią biznesowej serii Latitude firmy Dell, ze średniej półki. Latitude 5440 uosabia cechy niezbędne dla profesjonalistów, oferując równowagę między wydajnością, trwałością i funkcjami dostosowanymi do wymagań odbiorców zorientowanych na biznes. W tym wpisie skupimy się na modelu, który jest napędzany procesorem Intel Core i5-1335U 13. generacji zintegrowanym z procesorem graficznym […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt HP Elite

Wybór komputera biurowego- co warto wiedzieć, aby nie przepłacić?

Czym powinien charakteryzować się komputer biurowy? W XXI wieku pracowanie bez komputera jest niemożliwe. Dotyczy to zawodów nie tylko zdalnych, ale także stacjonarnych. Przy wyborze komputera stacjonarnego do biura domowego lub firmowego warto jest kierować się szeregiem kryteriów. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie- do czego komputer będzie służył? Przykładowo jeśli […]

Czytaj dalej
HP ZBook Laptopy HP

Mobilne stacje robocze HP ZBook dla profesjonalistów

Seria mobilnych stacji roboczych HP ZBook Seria mobilnych stacji roboczych HP ZBook w kategorii mobilnych stacji roboczych jest przeznaczona przede wszystkim dla szerokiego grona twórców, od amatorów po profesjonalnych, użytkowników zajmujących się fotografią, obróbką graficzną i projektowaniem.

Czytaj dalej