Wybór komputera biurowego- co warto wiedzieć, aby nie przepłacić?

Czym powinien charakteryzować się komputer biurowy?

W XXI wieku pracowanie bez komputera jest niemożliwe. Dotyczy to zawodów nie tylko zdalnych, ale także stacjonarnych. Przy wyborze komputera stacjonarnego do biura domowego lub firmowego warto jest kierować się szeregiem kryteriów. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu należy odpowiedzieć sobie na pytanie- do czego komputer będzie służył? Przykładowo jeśli będzie on jedynie wykorzystywany do obsługiwania programów firmowych oraz korzystania z pakietu Microsoft nie ma potrzeby, aby posiadał mocne podzespoły. W takim przypadku wystarczy zwrócić jedynie uwagę na płynność pracy jaką może zapewnić taki sprzęt.

Natomiast jeśli korzysta się z komputera personalnego do bardziej wymagających zadań lepiej zaopatrzyć się w potężniejszy sprzęt. Tego typu działania będą pochłonęły większe zasoby sprzętu. Dlatego komputer musi być odpowiednio dostosowany do warunków pracy. Obecnie coraz popularniejsze jest pracowanie w branży social mediów. Wbrew pozorom do skutecznego prowadzenia swojej marki w sieci potrzebny będzie lepszy sprzęt. Wynika to z wielu treści graficznych, które będą obrabiane i przygotowywane w komputerze. Musi on być w stanie wygenerować wysoką jakość grafik, aby można było zobaczyć różne szczegóły, które są niezwykle ważne dla konsumentów.

Komputery biurowe często znajdują wykorzystanie u studentów. Wynika to z dużego podobieństwa między pracą biurową, a uczeniem się. Do obsłużenia programów, które umożliwiają prowadzenie konferencji lub wideorozmów nie ma potrzeby posiadania silnej maszyny. Aby jednak wyświetlić treści w wysokiej rozdzielczości, które mają mnóstwo szczegółów warto jest zaopatrzyć się w porządny sprzęt. Komputery HP Elite 800 G9 to urządzenia, które doskonale odnajdą się warunkach domowych i nie tylko. Będą świetne do studiowania, prowadzenie własnej firmy lub korzystania w warunkach biurowych. Dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości podzespołów nadają się też do rozrywki. Odpalanie filmów w wysokiej jakości nie stanowi wyzwania dla tego rodzaju komputerów.

Czy firma sprzętu ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście- tak. Marka producenta często świadczy o jego jakości oraz renomie. Powinno się na nią zwrócić uwagę przy dokonywaniu długoterminowych inwestycji- zakupie komputera. Przykładowo wcześniej wspomniana seria HP cieszy się uznaniem na całym świecie. Ten gigant technologiczny tworzy sprzęt jedynie najwyższej jakości, dzięki czemu zaufały mu miliony klientów. Na co warto zwrócić uwagę poza marką?

W pierwszej kolejności należy spojrzeć na podzespoły komputera. Przykładowo Komputer HP Elite 800 G9 SFF 5V8T6EA posiada dysk SSD 256gb oraz pamięć RAM 8 GB. W połączeniu z Intel Core i5 12 generacji stanowi niesamowicie mocne zestawienie technologiczne. Tego rodzaju kompozycja zapewnia płynną pracę w warunkach biurowych. Doskonale sprawdzi się przy pracy zdalnej lub stacjonarnej. Jeśli wystąpi taka potrzeba komputer także będzie mógł służyć do rozrywki.

Szczególnie ważnym aspektem przy aranżowaniu biur domowych lub firmowych jest ergonomia. Musi zostać tam umieszczone wiele elementów oraz należy zadbać, o to aby każdy pracownik czuł się komfortowo. Nakłada to na pracodawcę lub przedsiębiorcę konieczność stworzenia kompromisu między wydajnością, a estetyką. Wcześniej wspomniana seria komputerów biznesowych HP idealnie nadaje się do wąskich przestrzeni. Komputery są względnie małe, dzięki czemu mogą zostać umieszczone na biurku lub pod nim. Ich budowa chroni je przed kurzem oraz innymi zabrudzeniami.

Wbrew pozorom waga komputera ma również znaczenie. Powinno się na nią zwrócić uwagę kiedy ma się świadomość tego, że wystąpi konieczność podróży. Czasem jednak może to przyjść niespodziewanie. Laptopy ze względu na swoje ograniczenia technologiczne rzadko kiedy dorównają profesjonalnemu komputerowi. Seria HP Elite proponuje swoim klientom jedynie lekki sprzęt, który jest niezwykle łatwy w transporcie.  

Dobry sprzęt Laptopy Dell

Dell Latitude 5440 – jak sprawuje się ten solidny laptop biznesowy ze średniej półki?

Notebook Dell Latitude 5440 jest częścią biznesowej serii Latitude firmy Dell, ze średniej półki. Latitude 5440 uosabia cechy niezbędne dla profesjonalistów, oferując równowagę między wydajnością, trwałością i funkcjami dostosowanymi do wymagań odbiorców zorientowanych na biznes. W tym wpisie skupimy się na modelu, który jest napędzany procesorem Intel Core i5-1335U 13. generacji zintegrowanym z procesorem graficznym […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy HP

Mobilność ultrabooków biznesowych HP EliteBook

Firma HP wprowadziła linię biznesowych ultrabooków HP EliteBook od ITnes w 2013 roku. Te eleganckie i stylowe laptopy są cienkie i lekkie z super czułym ekranem dotykowym. Dodatkowo są tańsze od tradycyjnych laptopów i zaspokajają codzienne potrzeby większości użytkowników. Oprócz stylu i przystępnej ceny ultrabooki HP EliteBook mają kilka wspaniałych funkcji. Posiadają dyski SSD zapewniające szybkie […]

Czytaj dalej
Dobry sprzęt Laptopy ASUS

Laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip

Asus agresywnie promuje swoją nowszą serię laptopów biznesowych o nazwie ExpertBook. ExpertBooks są dostępne od kilku lat, ale głównie jako opcje premium z modelami B9 9450 i B9 9400. Są też dostępne laptopy ASUS ExpertBook B7 Flip.

Czytaj dalej