Wydajne serwery Dell PowerEdge

Serwery Dell PowerEdge to skalowalne i wydajne serwery, które można instalować w szafie serwerowej. Świetnie nadają się do każdego środowiska IT, zapewniając tym samym dużą wydajność obliczeniową.

Korzyści płynące z zastosowania serwerów PowerEdge

Dzięki unowocześnieniu technologii i usprawnieniu procesów zasoby informatyczne stają się bardziej zwinne oraz mogą być szybko wdrażane i ponownie wykorzystywane, aby lepiej reagować na szybko zmieniające się wymagania specjalistów biznesowych. Serwery PowerEdge zapewniają prawdziwe innowacje. Bez względu na to, w którym miejscu podróży cyfrowej się znajdujesz, bądź przygotowany na rozwój swojej firmy, przedsiębiorstwa. Najnowsza generacja serwerów PowerEdge zwiększa sprawność biznesową, dzięki możliwości obsługi transformacyjnych obciążeń roboczych, takich jak bazy danych i analityka, wirtualizacja itp.

Serwery to urządzenia specjalnego przeznaczenia. W przeciwieństwie do komputerów są trudne w obsłudze i nie każdy ma do nich dostęp. Nieprzypadkowo serwerownia znajduje się w odizolowanym pomieszczeniu, ale nie mam tu na myśli fizycznego dostępu do sprzętu. Serwery Dell PowerEdge oferują na przykład:

  • Zarządzanie kluczem do dysków samoszyfrujących,
  • Kontroler iDRAC,
  • Wsparcie techniczne,
  • Drift Detection.

Nowe serwery PowerEdge dysponują mocą obliczeniową umożliwiającą obsługę najbardziej krytycznych obciążeń i aplikacji. Najwyższa obecnie wydajność umożliwia firmom osiąganie celów biznesowych w krótszym czasie i radzenie sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami przetwarzania danych za pomocą sztucznej inteligencji.

Serwery PowerEdge zapewniają prawdziwe innowacje

Serwery PowerEdge XR11 i XR12 zostały zaprojektowane z myślą o wytrzymałości. Mogą wytrzymać trudne warunki środowiskowe. Solidna rama, minimalna ilość miejsca i możliwość obsługi wielu akceleratorów to zalety serwerów XR11 i XR12. Serwery te zostały zbudowane z myślą o rosnących wymaganiach związanych z obciążeniami.

Jako rozszerzenie procesu Secure Supply Chain, Dell Technologies Secured Component Verification zapewnia serwerom niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie serwerowe.

Dell PowerEdge- Przykłady zastosowania

Serwer PowerEdge R650 to przede wszystkim innowacyjny serwer idealny dla aplikacji wymagających NVMe, dużej ilości pamięci RAM, a także pamięci masowej. Zrównoważona liczba rdzeni procesorów Intel Xeon (do dwóch skalowalnych procesorów Intel Xeon z maksymalnie 40 rdzeniami na procesor) sprawia, że tego rodzaju sprzęt jest także idealny do wirtualizacji.

Zaleca się instalacje karty graficznej w serwerze DELL R650 dla rozwiązań obliczeniowych. Jedną z głównych zalet serwera PowerEdge R650 jest to, że jest on zasilany najnowszymi procesorami Intel Xeon o TDP 270W na procesor. Procesory te to Intel Xeon Platinum 8380 (40-rdzeniowy) oraz Intel Xeon Platinum 8368 (38-rdzeniowy). Warto dodać, że serwery DELL PowerEdge R650 są również dostępne w szerokim zakresie pojemności oraz typów dysków twardych. Wybierając odpowiednią konfigurację serwera DELL PowerEdge, można również zainstalować do czterech dysków 3,5″ SATA/SAS, których pojemność może być do 20 TB lub do dziesięciu dysków 2,5” SATA/SAS/NVMe o pojemności do 15,36 TB.

Serwer PowerEdge R750xa został zaprojektowany z myślą o dostarczaniu obciążeń o wyższej wydajności obsługiwanych przez procesory graficzne (GPU). Serwery tego rodzaju zapewniają wyjątkowo wysoką wydajność dla obciążeń związanych z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Obsługiwane mogą być maksymalnie cztery jednostki GPU (podwójna szerokość) i sześć jednostek GPU (pojedyncza szerokość).

Natomiast jednostka DELL PowerEdge R840 ma cztery procesory w obudowie. Świetnie nadaje się dla nowoczesnego DataCenter. DELL PowerEdge R940xa to serwer posiadający bardzo dużą wydajność ze względu na dodatkową moc procesorów GPU dla baz danych, a także aplikacji krytycznych.

Dell PowerEdge- Podsumowanie

Kluczową cechą serwerów DELL PowerEdge jest przede wszystkim ich niezrównana skalowalność. Dlatego też skalowalność pozwala sprostać potrzebom każdego środowisk, a tym samym zapewnić najwyższą wydajność (więcej: https://infokomputer.com.pl/wszystko-o-serwerach-nas-qnap/). Co ważne, przemyślana konstrukcja sprawia, że dodawanie komponentów lub też wymiana istniejących nie wymaga czasu czy też wysiłku.

Serwery tego rodzaju można rozbudować o dowolną konfigurację, w tym dodać kontrolery takie jak dyski twarde, pamięć RAM itp. Warto podkreślić, że urządzenia te wyposażone są w bardzo wydajne procesory Intel Xeon lub AMD Opteron. Niektóre modele pracują z prędkością zegara 3100 MHz. Są też wielordzeniowe, w związku z tym oznacza to, że mogą uruchamiać dużą liczbę procesów jednocześnie.

Bez kategorii

Lenovo ThinkPad P16v Gen 2 Intel – co warto wiedzieć o tych laptopach?

Lenovo ThinkPad P16v Gen 2 Intel to bardzo ciekawa odsłona mobilnych stacji roboczych, które łączą potężną wydajność z niebywale kompaktową formą. Jest to sprzęt zaprojektowany z myślą o profesjonalistach potrzebujących mobilności bez kompromisów w zakresie mocy obliczeniowej. Ten model, wyposażony w nowoczesne komponenty, stanowi wręcz doskonałe rozwiązanie dla inżynierów, grafików czy architektów pracujących z najbardziej […]

Czytaj dalej
Bez kategorii

Serwer NAS – jakie rozwiązania proponują producenci do archiwizacji danych?

Serwery NAS (Network Attached Storage) to wszechstronne urządzenia, które odgrywają kluczową rolę w dziedzinie przechowywania i udostępniania danych w sieci. Jednym z najczęstszych zastosowań serwerów NAS jest tworzenie kopii bezpieczeństwa danych. Oferują wygodne opcje konfiguracji oraz dostępu zdalnego, co pozwala użytkownikom swobodnie zarządzać swoimi danymi i chronić je przed nieoczekiwanymi stratami.

Czytaj dalej
Bez kategorii

Czym jest Intel Xeon Scalable i jakie zalety mają procesory Xeon Scalable 4 generacji?

Dzisiejsze serwery zmagają się z zapotrzebowaniem na wyższe prędkości. Na szczęście procesory Intel Xeon Scalable 4. generacji zostały zaprojektowane tak, by działać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy światowe zapotrzebowanie na szybsze komputery nigdy nie maleje, tempo rozwoju Intela również. Jednak definicja szybkości w dzisiejszych serwerach może się znacznie różnić w zależności od organizacji i ich unikalnych potrzeb. […]

Czytaj dalej